voda naslovna

U petak, tijekom dopodnevnih sati, u Lipiku je svečano otvorena obnovljena Vila dobre vode, jedna od važnih sastavnica projekta Terme Lipik, vrijednog 11,5 milijuna eura. Ovo velebno zdanje, smješteno na početku Ulice Marije Terezije, u samom srcu Lipika, postat će novo središte okupljanja, edukacije i estetskog doživljaja, dodatno učvršćujući identitet Lipika kao grada zdravlja i kulture.

Otvorenje je započelo okupljanjem uzvanika i registracijom gostiju, kojima su na ulazu podijeljene plesne kartice i lepeze – diskretni hommage balovima razdoblja belle époque. Uvodnu riječ održali su moderatori - poznata kazališna, televizijska i filmska glumica Mila Elegović te urednik lipičkog Compasa Matija Kulhavi, pritom istaknuvši značaj ovog projekta, čija ukupna vrijednost premašuje 6 milijuna eura. Više od polovice sredstava osigurano je iz Europskog fonda za regionalni razvoj, uz potporu Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU te Grada Lipika.

voda mila

Danas ne slavimo samo obnovljenu zgradu, već viziju i upornost Grada Lipika koji stoji iza nje. Vila dobre vode postaje mjesto susreta prošlosti i budućnosti, znanja i ljepote“, istaknuto je u uvodnom obraćanju.

Nakon uvodnih riječi, hrvatsku himnu na violini izvela je Tena Badrov, talentirana 15-godišnja učenica pakračke gimnazije i članica lipičkih mažoretkinja. Potom su se okupljenima obratili gradonačelnik Lipika Vinko Kasana, požeško-slavonska županica Antonija Jozić, ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije (SAFU) Dragan Jelić te državni tajnik Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Domagoj Mikulić, ujedno i izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske. U svojim su govorima svi istaknuli važnost ovog projekta za lokalnu zajednicu, kao i njegov doprinos revitalizaciji kulturne baštine.

Vila dobre vode predstavlja sliku Lipika kakav je nekada bio i kakav će ponovno postati“, istaknuo je gradonačelnik Lipika Vinko Kasana prigodom svečanog otvorenja ovog značajnog objekta. „Ponosim se svakim našim uspjehom, svakim dovršenim projektom, bilo malim ili velikim, jer svaki od njih znači ljepši život – za nas, za našu djecu, naše starije i sve stanovnike Lipika.

voda kasana

Izrazio je poseban ponos realizacijom ovog projekta, naglasivši: „Kroz ovu vilu vidim buđenje duha Lipika – grada bogatih osjećaja i zdravih doživljaja, grada zdravlja, obnove i hedonizma – što pokušavamo dočarati i kroz samu postavu u prostoru vile.

Osim što se osvrnuo na izazove koji su pratili realizaciju projekta, Kasana je izrazio zahvalnost svima koji su dali svoj doprinos njegovu ostvarenju – od onih koji su prepoznali važnost projekta do onih koji su ga aktivno provodili. Posebno je zahvalio na mogućnosti korištenja fondova Europske unije, potpori Vlade Republike Hrvatske, županici Antoniji Jozić i njezinom prethodniku Alojzu Tomaševiću, Davoru Huški iz Ministarstva regionalnog razvoja, kao i županijskoj Razvojnoj agenciji Panora, Lipičkoj razvojnoj agenciji LIRA, Toplicama Lipik, Turističkoj zajednici Grada Lipika, projektantima, izvođačima te svom prethodniku, bivšem gradonačelniku Antunu Haramiji. Zahvalio je i svim članovima projektnog tima, na čelu s pročelnicom JUO Grada Lipika Veronikom Prhal.

Za kraj je uputio i poruku onima koji će u budućnosti raditi u Vili dobre vode: „Dajemo vam biser Lipika – učinite ga još ljepšim i sjajnijim. S osmijehom dočekujte svakog gosta i vjerujte u sebe.

Požeško-slavonska županica Antonija Jozić istaknula je kako joj je izuzetna čast i zadovoljstvo prisustvovati na ovom događaju te zahvalila svima koji su sudjelovali u realizaciji projekta kako bi ovaj prekrasan objekt ugledao svjetlo dana.

voda jozic

Lipik, grad na zapadnom dijelu Požeško-slavonske županije, možda je teritorijalno i prema broju stanovnika mali, ali je to grad koji se oduvijek usuđivao sanjati velike snove, ostvarivati velike projekte i poduzimati velike korake – kako u razvoju gospodarstva Lipika i cijele županije, tako i u podizanju kvalitete života svih svojih građana“, naglasila je županica.

Podsjetila je kako je Lipik prvi oslobođeni grad u Domovinskom ratu, koji je tijekom posljednja tri desetljeća liječio svoje ratne rane i obnavljao bogatu kulturnu baštinu kojom se ponosi ne samo Lipik, već i cijela županija.

Možda se ovaj projekt danas čini malen u usporedbi s onima koji slijede, ali u trenutku kada je odobren, bio je najveći i najznačajniji. Na neki način, zaokružio je turističku ponudu Lipika i sve ono čemu ovaj grad teži – povratku na staze stare slave“, zaključila je Jozić.

voda kostimirani

Ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije, Dragan Jelić, izrazio je zadovoljstvo uspješnom realizacijom projekta, istaknuvši kako se Lipik posljednjih godina vidljivo razvija zahvaljujući kombinaciji europskih i nacionalnih sredstava te snažnoj potpori Vlade Republike Hrvatske.

Ovaj projekt još jednom potvrđuje koliko su europski i nacionalni fondovi važni za poticanje razvoja lokalnih zajednica“, naglasio je Jelić. Dodao je kako SAFU, u suradnji s Požeško-slavonskom županijom, provodi projekte ukupne vrijednosti od 100 milijuna eura.

Kad govorimo o Lipiku, riječ je o investicijama koje dosežu vrijednost od 30 milijuna eura, što jasno pokazuje koliko je ovaj grad prepoznat kao vrijedan i perspektivan partner u provedbi razvojnih projekata“, zaključio je Jelić.

voda luky

Državni tajnik Domagoj Mikulić, ujedno i izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske, čestitao je na uspješnoj realizaciji projekta.

Ovdje, u srcu Lipika, svjedočimo kako vizija, predanost i zajedništvo mogu probuditi puni potencijal jednog prostora. Vila dobre vode postaje simbol kulturne obnove, ali i most prema novim mogućnostima – kako u zdravstveno-turističkom, tako i u gospodarskom smislu“, poručio je Mikulić.

Zahvalio je čelnim ljudima Grada Lipika i Požeško-slavonske županije na predanom radu, trudu i jasnoj viziji razvoja, istaknuvši ih kao pozitivan primjer kako lokalne zajednice, uz podršku nacionalne razine i pametno korištenje europskih fondova, mogu postati snažni nositelji promjena.

U glazbeno-scenskom dijelu programa posebno su se istaknule plesne točke – elegantni valcer „Na lijepom plavom Dunavu“ u izvedbi učenika Gimnazije Daruvar te nastup najmlađih Lipičana koji su oživjeli duh prošlih vremena, kada su bonton i ples bili sastavni dio svakodnevice. Ova točka izvedena je u sklopu pilot-projekta Ministarstva demografije i Grada Lipika, osmišljenog s ciljem povezivanja obrazovanja, sporta i kulture u radu s djecom predškolske i rane školske dobi.

voda kikaci

Kulturno-putopisni program nastavljen je scenskom interpretacijom „Kako se dolazilo na bal?“, kojom su lipički interpretatori na zanimljiv način dočarali aristokratske običaje i društveni bonton nekadašnjih vremena.

Uslijedio je domjenak uz nastup SciFiDelity Orchestra, tijekom kojeg su gosti, u organiziranim grupama, imali priliku razgledati unutrašnjost obnovljene vile.

voda muzikasi

Izvor: Lipički Compas

dodjela sugic

Danas je u lipičkoj konferencijskoj dvorani Quella upriličeno svečano uručivanje ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava na temelju Programa dodjele potpora male vrijednosti u svrhu poticanja razvoja gospodarstva na području Požeško-slavonske županije za subjekte s područja Pakraca i Lipika za 2025. Ovo je treća godina provedbe programa, a ove je godine odobreno ukupno 169 tisuća eura koje su raspodijeljene na 64 županijska poslovna subjekta.

dodjela svi

„U svim prilikama ističem važnost poduzetništva i to ne tek kurtoazno. Da nema vas, vrijednih poduzetnika koji marljivo radite, ne bi funkcionirala ni lokalna samouprava“, rekao je lipički gradonačelnik Vinko Kasana, poželjevši pritom poduzetnicima puno uspjeha u daljnjem radu.

dodjela kasana

Županica Požeško-slavonske županije, Antonija Jozić, čestitala je poduzetnicima na sredstvima koje su uspjeli osigurati kroz program razvoja gospodarstva PSŽ. „Kao županica vam se zahvaljujem na svakom koraku koji činite u smjeru razvoja gospodarstva županije. Svaki vaš korak itekako je važan za razvoj gospodarstva naše županije, koja se u velikoj mjeri oslanja upravo na male poduzetnike i obrtnike. Osluškujemo vaše potrebe te vam kao županija stojimo i dalje na raspolaganju, jer vi ste glavni kotačić razvoja naše županije“, izjavila je Jozić, dodavši pritom kako je samo u protekle četiri godine na području naše županije otvoreno 1500 novih radnih mjesta, za što su zaslužni upravo naši poduzetnici i obrtnici.

dodjela jozic

Uslijedila je svečana dodjela ugovora za 14 lokalnih obrta i poduzeća, a to su: Šuma Šugić, Ajman – Gradnja, Knjigovodstveni obrt Aks, AG Group, Mali caffe, Autoservis Željko, Elektro, Šume Hala, Emoneo, Electroproduct, Ševegjarto Trans, Krndija i Šumatrans.

IMG6179
IMG6178
IMG6177
IMG6186
IMG6185
IMG6184
IMG6183
IMG6182
IMG6181
IMG6180

sava naslovna

U sali za sastanke Srpske kuće u Pakracu, 24. travnja je održano predavanje pod naslovom „Sveti Sava u monetarnoj historiji Srbije“, koje je publici približilo jedinstven spoj povijesti, ekonomije i duhovnog nasljeđa. Predavanje je održao Ranko Stanojević, diplomirani ekonomist i dugogodišnji suradnik Narodne banke Srbije, poznat po brojnim edukativnim programima posvećenim novcu i numizmatici.

Predavanje je otvorio zamjenik županice Požeško- slavonske županije iz reda srpskog naroda Nikola Ivanović. „Dragi prijatelji, veliko mi je zadovoljstvo da vas pozdravim u Srpskoj kući u Pakracu na ovom posebnom predavanju povodom 850 godina od rođenja Svetog Save. Večeras ćemo, zahvaljujući gospodinu Ranku Stanojeviću, imati priliku da Svetog Savu upoznamo i kroz prizmu monetarne povijesti – kao simbol duhovnosti, ali i državnosti i ekonomskog razvoja. Hvala vam što ste večeras s nama“, rekao je.

Povodom 850 godina od rođenja Svetog Save, predavanje je osvijetlilo značaj ovog svetitelja ne samo kao začetnika srpske crkve i prosvjete, već i kao simbol ranog državnog uređenja, koje se odrazilo i na prve oblike srpskog novca. Kroz vizualne prikaze srednjovjekovnih novčića, rijetke numizmatičke primjerke i zanimljive povijesne činjenice, Stanojević je prikazao kako je Sveti Sava ostavio dubok trag u identitetu srpske monetarne politike.

sava predavac

Posebno je bilo interesantno razmatranje uloge crkvenih institucija u formiranju ekonomskih temelja srpske države, kao i simbolične vrijednosti Svetog Save u suvremenom kulturnom i ekonomskom kontekstu. Publika je pokazala velik interes, a diskusija koja je uslijedila donijela je i pitanja iz publike o značaju Svetog Save kao duhovnog kapitala u regijama poput zapadne Slavonije, gdje je i danas snažno prisutan u kolektivnoj svijesti naroda.

Ovo multimedijalno i edukativno večer organizirano je u suradnji sa Srpskim narodnim vijećem, a predavanje je bilo otvoreno za sve zainteresirane, bez obzira na uzrast i predznanje, što je dodatno doprinijelo njegovom uspjehu.

U Pakracu, mjestu bogate kulturne i duhovne baštine, predavanje Ranka Stanojevića još jednom je podsjetilo na to koliko je važna uloga Svetog Save ne samo u srpskoj prošlosti, već i u njezinoj suvremenoj interpretaciji.

ambasadori publika

Susret ambasadora Domovinskog rata iz Srednje škole Pakrac i Škole za medicinske sestre Mlinarska iz Zagreba održan je danas, 24. travnja u Pakracu i Lipiku, a cilj ovog zanimljivog programa bio je upoznavanje učenika s povijesnim događajima vezanima uz zdravstvene radnike u Domovinskom ratu. Za susret su odabrani Pakrac kao grad u kojemu je započeo Domovinski rat te Lipik kao prvi oslobođeni grad u Domovinskom ratu. Susret su dogovorili i osmislili voditelji aktivnosti s mentorima ambasadora iz Pakraca, Vesnom Božić, Ivanom Vučetićem i Marijom-Elenom Orčik te Sanda Franković, Kristina Trandler, Veronika Pudmej Ešegović i Ivana Perić iz Zagreba uz podršku ravnateljice Škole za medicinske sestre Mlinarska, gđe. Đurđice Stanešić i predsjednice HUMSTIDRZDR, Ljerke Pavković.

Projekt Ambasadori Domovinskog rata Pakrac 2025. odobren je Hrvatskoj udruzi medicinskih sestara/tehničara i drugih radnika u zdravstvu Domovinskog rata (HUMSTIDZRDR) od strane Grada Pakraca koji ga sufinancira u iznosu od 1200 eura. Osim toga, dio je nacionalnog projekta koji podržava Ministarstvo hrvatskih branitelja, a u sklopu kojega se provode mnogobrojne aktivnosti diljem Lijepe naše. Projekt u Pakracu provodi se u partnerstvu s Udrugom hrvatske policije branitelja Pakraca i Lipika te Srednje škole Pakrac, a podržavaju ga Toplice Lipik i Grad Lipik.

Ambasadori Domovinskog rata su učenici obrazovnih ustanova, većinom zdravstvenih smjerova okupljenih u registar Hrvatske udruge medicinskih sestara/tehničara i drugih radnika u zdravstvu Domovinskog rata, u kojemu trenutačno sudjeluje jedanaest obrazovnih ustanova s preko 200 članova.

ambasadori muzej

Muzej sestrinstva

Događaj je započet susretom u zgradi Srednje škole Pakrac, Pedagoškoj Akademiji, u kojoj se nalazi i muzej sestrinstva koji su učenici obišli, nakon čega su prikazana dva filma; jedan na temu evakuacije psihijatrijskih bolesnika iz Pakraca u Domovinskom ratu te drugi koji prenosi svjedočanstva medicinskih sestara Domovinskog rata iz Lipika.

Dr. Josip Husar, ratni zapovjednik prvog do trećeg ešalona ratnokirurške službe RH 1991., ratni kirurg te umirovljeni visoki časnik Specijalne policije MUP-a RH aktivno je uključio učenike u raspravu na temu kriznih stanja vezano za Domovinski rat i zbrinjavanje ranjenika u ratnim uvjetima.

ambasadori husar

Dr. Josip Husar

Nakon obilaska Muzeja ratne povijesti u Pakracu i upoznavanja s voditeljem muzeja Marijom Tušekom, učenici su položili cvijeće i zapalili svijeće na Spomen obilježuju žrtvama Domovinskog rata gdje im se ispred Grada Pakraca pridružio g. Miroslav Ivančić, ujedno i predsjednik udruge Hrvatske policije branitelja Pakraca i Lipika, partnera u projektu. Nakon toga učenici su dobili slobodno vrijeme za obilazak Grada te kasnije zajedničko druženje u Srednjoj školi Pakrac, poslije čega je uslijedio nastavak programa u Lipiku.

ambasadori

vrtic naslovna

Upravno vijeće Dječjeg vrtića Maslačak Pakrac objavljuje Javni poziv za upis djece u dječji vrtić i jaslice za pedagošku godinu 2025./2026. Rok za podnošenje zahtjeva za upis u redovni desetsatni program Dječjeg vrtića Maslačak Pakrac je od 24. travnja do 4. svibnja.

Djeca se upisuju u vrtić i jaslice uz primjenu prava prednosti temeljem Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, Odluke o načinu i uvjetima sudjelovanja korisnika usluga Dječjeg vrtića Maslačak Pakrac u cijeni programa vrtića na području Grada Pakraca, i Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o načinu i uvjetima sudjelovanja korisnika usluga Dječjeg vrtića Maslačak Pakracu u cijeni programa vrtića na području Grada Pakraca, a u skladu sa Pravilnikom o upisu djece i ostvarivanju prava i obveza korisnika usluga u Dječjem vrtiću Maslačak Pakrac i Pravilnikom o izmjenama i dopunama Pravilnika o upisu djece i ostvarivanju prava i obveza korisnika usluga u Dječjem vrtiću Maslačak Pakrac.

U redovni program jasličke dobi može se upisati dijete koje do 31. kolovoza tekuće godine navrši godinu dana života, dok se u vrtićki program može upisati dijete koje do 31. kolovoza tekuće godine navrši tri godine života.

Način podnošenja zahtjeva - eUpisi

Zahtjev za upis djeteta sa svom potrebnom dokumentacijom predaje se isključivo u elektroničkom obliku, korištenjem usluge informatičkog sustava eUpisi, dostupnog na poveznici: https://eUpisi.dvmp.hr/
Poveznica je objavljena i na službenim mrežnim stranicama Dječjeg vrtića Maslačak Pakrac.

Svu potrebnu dokumentaciju potrebno je učitati u sustav eUpisi u digitalnom obliku (npr. skenirani dokumenti ili fotografije) u jednom od sljedećih formata: PDF, JPG ili JPEG.

Prije kreiranja zahtjeva za upis djeteta u dječji vrtić, roditelji trebaju pročitati Korisničke upute za roditelje koje su dostupne na početnoj stranici sustava eUpisi ili izravno na poveznici:

https://eUpisi.dvmp.hr/downloads/2025-upute-korisnici-eUpisi-Pakrac.pdf

Uz zahtjev za upis obvezno se prilaže:

  • rodni list djeteta/ izvadak iz matice rođenih
  • osobne iskaznice roditelja/uvjerenja o prebivalištu/boravištu

te dodatna dokumentacija ukoliko je podnositelj zahtjeva posjeduje, a odnosi se na:

  • medicinsku dokumentaciju u slučaju posebnih zdravstvenih potreba djeteta ili teškoća u razvoju,
  • pravomoćnu presudu o razvodu braka,
  • dokaz kojim se utvrđuje da roditelj samostalno ostvaruje skrb nad djetetom.

Presliku iskaznice imunizacije i potvrdu o obavljenom sistematskom zdravstvenom pregledu predškolskog djeteta prije upisa roditelj je dužan dostaviti najkasnije na dan polaska djeteta u skupinu.

Ostvarivanje prava prednosti pri upisu

vrtic upis

Podnositelji zahtjeva koji mogu ostvariti prednost prilikom upisa po određenom kriteriju dužni su priložiti sljedeću dokumentaciju kojom se dokazuje prednost:

1. Prebivalište/boravište na području Grada Pakraca:

  • uvjerenja o prebivalištu/boravištu
  • preslika osobne iskaznice roditelja

2. Dijete roditelja invalida Domovinskog rata:

  • Rješenje o statusu invalida Domovinskog rata

3. Dijete iz obitelji s troje ili više djece:

  • Preslika rodnih listova/izvatka iz matice rođenih sve djece u obitelji

4. Dijete zaposlenih roditelja:

  • Elektronički zapis ili potvrdu HZMO o radnopravnom statusu,
  • Potvrda poslodavca ili
  • Ugovor o radu

5. Dijete samohranog roditelja:

  • Smrtni list za preminulog roditelja,
  • Potvrda o nestanku drugog roditelja,
  • Rješenje nadležnog Centra za socijalnu skrb o privremenom uzdržavanju,
  • Rješenje Centra za socijalnu skrb o lišenju poslovne sposobnosti i oduzimanju

            roditeljske skrbi drugog roditelja,

  • Rodni list djeteta/izvatka, iz matice rođenih ili
  • Pravomoćna presuda

6. Dijete jednoroditeljske obitelji:

  • Smrtni list za preminulog roditelja,
  • Potvrda o nestanku drugog roditelja,
  • Rješenje nadležnog Centra za socijalnu skrb o privremenom uzdržavanju,
  • Rješenje Centra za socijalnu skrb o lišenju poslovne sposobnosti i oduzimanju roditeljske skrbi drugog roditelja,
  • Rodni list djeteta/izvadak iz matice rođenih,
  • Pravomoćna presuda ili
  • Drugi dokaz kojim se potvrđuje da drugi roditelj ne živi u zajedničkom kućanstvu

7. Dijete osobe s invaliditetom upisane u Hrvatski registar osoba  s invaliditetom:

  • Rješenje o statusu osobe s invaliditetom ili
  • Potvrda o upisu Hrvatski registar osoba s invaliditetom

8. Dijete koje je ostvarilo socijalnu uslugu smještaja u udomiteljskim obiteljima:

  • Rješenje Centra za socijalnu skrb o smještaju u udomiteljsku obitelj

9. Dijete roditelja koji primaju doplatak za djecu:

  • Rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu

10. Dijete roditelja korisnika zajamčene minimalne naknade:

  • Rješenje o priznanju prava na zajamčenu minimalnu naknadu.

Ukoliko podnositelj zahtjeva ostvaruje pravo na prednost temeljem više kategorija dužan je dostaviti svu propisanu dokumentaciju za svaku pojedinu kategoriju kako bi ostvario navedeno pravo. U slučajevima kada podnositelj zahtjeva ne dostavi potrebnu dokumentaciju prilikom podnošenja zahtjeva isti ne može ostvariti pravo prednosti po pojedinoj kategoriji. Djeca s teškoćama u razvoju i kroničnim bolestima koja imaju nalaz i mišljenje nadležnog tijela iz sustava socijalne skrbi ili potvrdu izabranog pedijatra ili obiteljskog liječnika da je razmjer teškoća u razvoju ili kronične bolesti okvirno u skladu s listom oštećenja funkcionalnih sposobnosti sukladno propisu kojim se uređuje metodologija vještačenja ne podliježu postupku bodovanja, a procjenu o uključivanju djeteta u program donosi Stručno povjerenstvo Vrtića na temelju analize dokumentacije i procjene psihofizičkog statusa i potreba djeteta.

Provedba upisnog postupka

Rješenje o upisu bit će objavljeno na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Dječjeg vrtića Maslačak Pakrac u roku od 30 dana od dana isteka roka za podnošenje zahtjeva. Podnositelji zahtjeva neće se pojedinačno obaviještavati o rezultatima upisa. Svim podnositeljima zahtjeva bit će dodijeljena šifra pod kojom će se voditi njihov zahtjev za upis u skladu s Općom uredbom o zaštiti podataka.

Prije upisa u Vrtić roditelji će dobiti termin za inicijalni razgovor sa stručnim povjerenstvom Vrtića koji se provodi uz nazočnost djeteta. U slučaju neopravdanog nedolaska smatra se da je podnositelj zahtjeva odustao od upisa u Vrtić.

Nepotpune i nepravovremene prijave za upis neće se razmatrati.

Podnositelji zahtjeva nezadovoljni rješenjem o upisu imaju pravo u roku od 15 dana od isteka osmog dana od dana objave rješenja, podnijeti žalbu Upravnom vijeću Dječjeg vrtića Maslačak Pakrac. Žalba se podnosi Upravnom vijeću Dječjeg vrtića Maslačak Pakrac pisanim putem, neposredno, poštom preporučeno ili elektroničkim putem, a može se izjaviti i usmeno na zapisnik.

PAK RA

Prema ciljevima Natječaja za sufinanciranje sportskih programa poticanja lokalnog sporta i sportskih natjecanja u 2025. godini, Ministarstvo turizma i sporta sufinancirat će sportske programe po sljedećim programskim područjima:

1.       PP1 Poticanje programa bavljenja amaterskim sportom i zdravstveno usmjerenim tjelesnim vježbanjem;

2.       PP2 Poticanje programa organiziranja natjecanja te sudjelovanja na istima na kojima sudjeluju samo sportaši iz Republike Hrvatske te odlazak sportaša na međunarodno natjecanje izvan Republike Hrvatske;

3.       PP3 Poticanje programa organiziranja međunarodnih sportskih natjecanja.

Prijavitelj može poslati samo jednu prijavu na Natječaj i to za samo jedno programsko područje.

Programi koji se mogu sufinancirati: 

1.       koji su započeli s provedbom od 1. siječnja 2025. godine i još traju u trenutku objave Natječaja te će završiti do 31. prosinca 2025. godine;

2.       koji će se provoditi u vremenskom periodu od dana objave Natječaja te će završiti do 31. prosinca 2025. godine.

Najmanji iznos sufinanciranja po programu koji prijavitelj može ugovoriti je 2000 eura, a najveći 15.000 eura.

PRIHVATLJIVI PRIJAVITELJI Na Natječaj se može prijaviti pravna osoba iz sustava sporta - udruga koja je osnovana sukladno Zakonu o udrugama („Narodne novine“, broj: 74/14, 70/17, 98/19 i 151/22) i Zakonu o sportu („Narodne novine“, broj: 141/22) te koja ispunjava sve uvjete Natječaja.

Za sve dodatne informacije javiti se u ured Lokalne razvojne agencije Grada Pakraca „PAK-RA“ na adresi Trg bana Josipa Jelačića 18, 2 kat soba 209