naslovna štef prvak

Proteklog vikenda odvožena je posljednja utrka Međunarodnog prvenstva Hrvatske, a staza na kojoj je Stefan Lenče - Štef potvrdio naslov prvaka bila je Karasov brijeg u Kozarevcu. Sjajni Štef koji je najbolji vozač i uzdanica Moto kluba Pakrac-Lipik odlično je odvezao posljednju utrku MPH te se okitio naslovom prvaka Hrvatske u klasi MX65 u konkurenciji od čak 20 vozača koji su nastupali tokom sezone.

“Staza u Kozarevcu je bila čisto savršenstvo, najbolje pripremljena i vozna traka i okoliš u Hrvatskoj ove sezone. Tehnički jako zahtjevna staza traži maksimum i od vozača i motocikla. Stefan je trening odradio izvrsno te s drugim vremenom, 4 sekunde sporijim od Roka Ivandića, drugi birao i rampu.
Odlični startovi, fantastične vožnje i borbe tokom obje utrke. Stefan je tehnički utrku odradio izvrsno te završio u obje utrke drugi, iza Roka. Time je Štef skupio novih 44 boda te s ukupnih 357 bodova, 57 bodova prednosti pred drugim, osvojio naslov Prvaka. Stefanu sve čestitke, ali i njegovom tati Davoru i cijeloj obitelji na žrtvovanju kroz cijelu sezonu, bez kojega ovog naslova ne bi ni bilo. Ovaj naslov nas sve čini jako ponosnima, a našem Štefu daje novi vjetar u leđa za nadolazeće izazove”, izjavio je Marko Straga, predsjednik Moto kluba Pakrac-Lipik.

IMG 5c0c61dc3d4cc02fa5f7218b353da6e3 V Medium

Drugi vozač Pakrac-Lipika u istoj klasi bio je Noa Krivdić kojemu je ovo mu je bila prva utrka MPH. Na treningu je imao 12. vrijeme, dok je u prvoj utrci zauzeo 13. mjesto, a u drugoj je popravio plasman te osvojio odlično 11. mjesto te skupio prvih 18 bodova u Prvenstvu Hrvatske. Noa je na ovoj utrci zasigurno skupio puno iskustva te će ga moći uspješno prenijeti i na utrke u sljedećoj sezoni i na drugim stazama.

IMG 62c950062c34cfb06a88eadb0fa838a0 V Medium

Treći klupski vozač koji je nastupao u Kozarevcu bio je Bruno Baranček u klasi B-250. Bruno je na treningu imao je 16. vrijeme od 24 vozača. U prvoj utrci je popravio rezultat te osvojio 14. mjesto, a u drugoj je ostvario još bolji plasman, 12. mjesto, što mu je u konačnici bilo dovoljno za 15. poziciju zbog različitih plasmana drugih vozača. Ukupno je Bruno skupio novih 16 bodova na ovoj utrci, što mu je na kraju donijelo 35. poziciju u ukupnom poretku Prvenstva, što je odličan rezultat budući da je odvezao samo utrku u Pakracu i ovu u Kozarevcu.