banner delfin od 1.2.20224. - 31.7.2024.
Maletić

nogomet lopta

4. MŽNL SB-PŽ

NK Hajduk Pakrac je u nedjelju na domaćem terenu u pretposljednjem kolu pobijedio Požegu 4:1 te tako preskočio Slobodnicu pa se sada nalaze na 8. mjestu. Pakračani su u svim elementima igre nadjačali goste, a poveli su u 17. minuti autogolom gostiju. U 26. minuti gosti izjednačuju, no deset minuta kasnije Stjepan Kiš ponovno dovodi Hajduk u vodstvo. Zaprijetila je Požega s par udaraca ne bi li ponovno izjednačili, no raspoložen na vratima Hajduka bio je Mihael Balog s nekoliko odličnih intervencija. Domaći su ipak prebacili u višu brzinu te svoju premoć prelili u rezultatsku unutar tri minute preko dva Filipa. U 54. Dietzman je povisio na 3:1, a Matijašević je postavio konačan rezultat utakmice 4:1 u 57.

Posljednje kolo Hajduk će odigrati u gostima protiv lidera lige, NK Zadrugar.

Hajduk: Mihael Balog, Mateo Širac, Ognjen Kafka (trener-igrač), Marino Gligić, Stjepan Kiš, Ivan Benković, Stjepan Petrović, Matija Benković, Filip Dietzman, Stjepan Dietzman, Filip Matijašević. Rezerve: Neo Želimorski, Patrik Broš, Stjepan Mateš.

Rad s mladima donosi rezultate

U poluvremenu ove utakmice, povjerenik za natjecanje Rafael Rezo uručio je pehare za osvojena prva mjesta u ligi početnicima (U-10) i starijim pionirima (U-14) Hajduka. Za početnike trenera Dubravka Ljevakovića - Dude, pehar je primio kapetan Erik Rek, a za starije pionire trenera Darka Kelemena, pehar je primio kapetan Ivan Turković.

1685380851180 Medium

Početnici su sa 16 pobjeda, jednim porazom i jednom neriješenom utakmicom uz 117 gol razliku skupili 49 bodova, 7 više od drugoplasiranog Papuka iz Velike. Stariji pioniri su imali identičan učinak kao i drugoplasirani NK Kutjevo, s 13 pobjeda, 1 porazom i 2 neriješene utakmice, skupili su 41 bod, no boljom gol razlikom ponijeli su titulu prvaka lige.

Početnici: Antun Kiš, Erik Kovačić, David Bendra, Tomo Bendra, Ivan Lupinski, Mateo Blažević, Ivan Tutić, Luka Levanić, Noa Butlar, Filip Ružička, Jakov Fričer, Damjan Jakša, Ivano Osmak, Fran Mašić, Petar Kratki, Ante Bahnik, Roko Kokalović, Erik Rek.

IMG 20230528 182307 resized 20230529 084754057 Medium

Stariji pioniri: Neo Želimorski, Andrija Turković, Fran Milek-Sacher, Leo Tepurić, Leo Komarić, Tomislav Bišćanin, Leon Rendić, Marko Žilić, Noa Ereiz, Ivan Turković, Sven Andričić, Roko Gašljević, Josip Vondra, Grgur Božina, Vanja Horvat, Tepurić Luka, Fran Bešlić, Josip Grgić, Josip Ćorko, David Tutić, Ivica Skalnik.

IMG 20230528 182326 resized 20230529 084640711 Medium

NK Lipik 1925 odnio je sva tri boda iz Vidovaca u 25. kolu pobjedom od 3:1. Pogotke za Lipičane postigli su Bilogrević te dvostruki strijelac Šenija. Drugoplasirani Psunj Sokol u gostima u Lipiku probat će doći do pobjede u zadnjem kolu te istovremeno navijati da Hajduk ostane neporažen protiv lidera Zadrugara.

1. ŽNL

NK Croatia Donja Obrijež gostovao je u Vetovu u 24. kolu, a domaćini su ih ispratili sa 6:0. U zadnja dva kola pokušat će pobjeći s dna tablice, prvo će na domaćem terenu odmjeriti snage s Dinamom iz Rajsavca, a u zadnjem kolu u goste će Kaptolu.

HNK Dobrovac je minimalnom pobjedom od 1:0 protiv Pavlovaca napravio veliki iskorak ka ostanku u prvoligaškom društvu. Matej Nemeth - Campi svojim pogotkom je donio važna 3 boda Dobrovčanima, a u posljednja dva kola odigrat će gostujuću utakmicu u Trenkovu te domaću protiv Kuzmice.

2. ŽNL Lokalni derbi

NK Slavonija Prekopakra i NK Dinamo Badljevina protekli vikend obilježili su međusobnom utakmicom, a bodove za prestiž odnijela je Badljevina pobjedom od 3:1. Goste je u vodstvo doveo Jozo Ilinović, na 2:0 povisio je Mario Ilić, dok je Stipo Šugić odveo svoju ekipu na nedostižnih 3:0. Utješni pogodak za Prekopakru postigao je Daniel Nožarić. Tako je Prekopakra ligu završila s osvojena 3 boda te se nalazi posljednja na tablici, a Dinamu je preostala utakmica protiv Eminovaca koje bi eventualnom pobjedom prestigli na ljestvici i dohvatili 6. mjesto.