"Cilj ovog projekta bio je zaposliti teže zapošljive skupine žena, pružiti podršku i skrb. Ono što nam je bilo najdraže čuti jest da je korisnike najviše veselilo druženje, kako bi nekome uputili riječ, kako biste ih saslušali, bili rame za plakanje i to je ona divna socijalna dimenzija projekta. Projekt je pozitivno utjecao ne samo za korisnike, nego i za zaposlenice“, rekla je Adriana Pepić, voditeljica projekta „Žena ispred vremena“ na završnoj konferenciji koja je danas održana u gradskoj vijećnici kurije Janković.
Kroz projekt je prošlo 35 žena, a svaka od njih završila je program osposobljavanja prema vlastitom odabiru. 28 žena odabralo je program osposobljavanja za poslove gerontodomaćice, a njih 7 osposobljavanje za poslove operater na PC računalu koje su po završetku programa stekle uvjerenje o osposobljavanju verificiranu od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja. Projekt je obuhvatio i 247 korisnika te je podijeljeno 2520 paketa potrepština koje su dobivali svaki mjesec.
Kako je najavila Pepić, projekt će se nastaviti i trećom fazom koja će trajati duže, što istovremeno znači da će žene biti i duže zaposlene.
U ime gradonačelnice prisutne je pozdravila Ivana Šušnjić, pročelnica Ureda Grada Pakraca, istaknuvši kako željno iščekuju nastavak jednog od najdražih projekata u gradu upravo zbog socijalne dimenzije koju projekt nosi te sinergije zaposlenica i korisnika.
„Zacijelo osjećate zadovoljstvo što ste svojim trudom i angažmanom uljepšale i olakšale životne teškoće jednom dijelu svojih sugrađana što je posebna komponenta i težina ovog projekta“, obratila se zaposlenicama i Jasminka Antunović, predstojnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područni ured Požega.
Danijela Kiš, ravnateljica GD CK Pakrac, istaknula je zadovoljstvo što su kroz godine uspjeli sa zaposlenicama i korisnicima ono profesionalno i poslovno kroz vrijeme pretvoriti u toplo, obiteljsko okruženje posebno ljudima kojima je to bilo najpotrebnije.
„Što ima više ovakvih projekata, to ima manje zajamčene minimalne naknade što samo govori koliko je projekt vrijedan za zajednicu“, dodala je Marija Žilić Petrišić, predstavnica pakračkog Centra za socijalnu skrb.
Na kraju završne konferencije, svim sudionicama i partnerima u projektu podijeljene su zahvalnice.
Korisnik projekta vrijednog 3.250.300,00 kuna bio je Grad Pakrac koji je i u ovoj drugoj fazi provedbe ulazio s istim partnerima: Gradskim društvom CK Pakrac, Centrom za socijalnu skrb Pakrac i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje-PU Požega. Projekt se financirao iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020., a razdoblje provedbe projekta je 18 mjeseci, od 18.lipnja 2020. do 18. prosinca 2021.godine.
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda
Sadržaj objave isključiva je odgovornost Grada Pakraca