Udruga antifašističkih boraca i antifašista Pakrac-Lipik krajem veljače je održala Redovnu skupštinu u Društvenom domu u Kraguju, na kojoj su pobrojane aktivnosti poput komemoracija u čast žrtvama Domovinskog i 2. svjetskog rata te radnih akcija kojima su članovi udruge obilježili svoju radnu godinu.
Ana Romanić, predsjednica Udruge pozdravila je prisutne prigodnim riječima da bi potom Nikola Ivanović, zamjenika županice, podnio izvješće o radu u 2024. godini, a prije svega je pohvalio predsjednicu na angažiranosti krajem prosinca 2023. godine, jer kako kaže, da nije bilo njene volje i želje i preuzimanja kormila Udruge, pitanje je bi li opstala. Tijekom siječnja 2024. godine prisustvovali su na komemoracijama u Kometniku i Voćinu, obišli židovska groblja u Pakracu i Lipiku povodom Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta. U svibnju su organizirali obilježavanje Dana pobjede polaganjem vijenaca u Pakracu i Lipiku, dok su u istim gradovima u lipnju polagali vijence povodom Dana antifašističke borbe te održali radne akcije održavanja i košenja oko spomenika u Brusniku. U rujnu su položili svijeće na središnjem trgu povodom 80. godišnjice oslobođenja Pakraca u 2. svjetskom ratu te u Vukovaru prisustvovali obilježavanju 80. godišnjice desanta Dunava i prvog pokušaja oslobođenja Vukovara od fašizma. Do kraja godine prisustvovali su komemoracijama u Gornjim Grahovljanima, Gornjoj Obriježi, Tornju, Derezi, Branešcima, Japagi, Kusonju, Sloboštini, Donjem Čagliću, Lipiku, Kukunjevcu.
Također su s mještanima navedenih sela uredili spomen područja u Kamenskoj, Kusonjama, Kukunjevcu, Derezi, Branešcima, Japagi, Skenderovcima, Donjim Grahovljanima, Glavici i Kraguju.
Financijsko izvješće za 2024. godinu podnio je blagajnik Tomislav Jendrašić iz kojeg saznajemo da je Udruga ukupno prihodovala 1100 eura te isto toliko i rashodovala, a većina financijskih sredstava utrošena je na vijence, a sličan financijski plan imaju i za tekuću godinu.
Plan i program rada za 2025. godinu sadrži obilježavanje važnih godišnjica, organiziranje, suorganiziranje i sudjelovanje na komemoracijama, obilježavanje stradanja u okolnim selima, zatim čuvanje i njegovanje antifašističke tradicije, odnosno briga o spomenicima i startištima narodnooslobodilačkog rata te nastavak suradnje s SABA-om RH, UABA-ma i Vijećima srpske nacionalne manjine Pakraca, Lipika i Požeško-slavonske županije, isto kao i uspostava suradnje s drugim udrugama građana. Iskazali su također i intenciju nastavka prijavljivanja na natječaje gradova Pakraca i Lipika, Županije i Ministarstva branitelja te osim naplate članarina nastaviti pisanje projekata preko kojih bi došli do financijskih sredstava za rad Udruge.
Nakon što su jednoglasno usvojene sve točke dnevnog reda, okupljenima se obratio Lazo Đokić, predsjednik Zajednice udruženja antifašističkih boraca i antifašista Vukovarsko-srijemske županije i potpredsjednik Saveza anifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske, koji je između ostalog posebno naglasio kako cilj ovakvih udruga nije da dvoje, troje ljudi odu položiti vijence na određeni događaj, nego kad svi kontinuirano odu na sva mjesta odati počast žrtvama Domovinskog i 2. svjetskog rata. „Mi ne radimo komemoracije, mi radimo sjećanja na naše slavne pretke koji su dali svoje živote u obrani protiv fašizma“, izjavio je Đokić.