hajduk velika naslovna

NK Hajduk Pakrac i NK Papuk Velika otvorili su novu nogometnu sezonu u 4. Međužupanijskoj nogometnoj ligi Slavonski Brod – Požega remijem 2:2. Utakmica puna preokreta podsjetila je, što kretanjem rezultata, što razvojem stanja na terenu, na nedavno finale Memorijala hrvatskih branitelja u kojemu su Hajduk i Lipik regularni dio završili identičnim rezultatom.

Papuk je bolje ušao u utakmicu te su već nakon 10. minute u razmaku od tri minute nanizali tri velike šanse, od kojih je u dva navrata odlično intervenirao Hajdukov vratar Andrija Putak, da bi u trećoj prigodi gosti uspjeli zatresti mrežu, ali gol im je poništen zbog zaleđa. Filip Matijašević se s druge strane u 16. minuti našao u poluprilici, ali je pucao preko gola. Gosti su u 24. imali još jednu dobru prigodu, ali Putak je opet bio siguran.

IMG3433

Nakon toga, od polovine poluvremena Hajduk je preuzeo blagu inicijativu, tijekom koje je Matijašević u 32. minuti nakon solo prodora s lijeve strane pucao u vanjski dio mreže. Ipak, Veličani su ubrzo nakon toga došli do vodstva 0:1 nakon faula na nešto preko 20-ak metara od gola s desne strane, pri čemu je igrač s brojem 22 uspio zavući loptu između bliže stative i ruke ispruženog Putaka.

hajduk velika gol

Slobodnjak za 0:1

Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko prigoda s obje strane, ali promjene rezultata nije bilo. U drugo poluvrijeme Velika je ušla još bolje nego u prvo i bila je dominantan protivnik te se čekao trenutak kad će prelomiti utakmicu drugim golom, međutim to se nije dogodilo. Uslijed propuštenih prigoda gostiju, ponovo se potvrdilo staro nogometno pravilo i nakon sjajne akcije domaćih, Matijašević je napokon zatresao Papukovu mrežu i izjednačio u 86. minuti.

Taj pogodak Hajducima je dao krila i jurnuli su po pobjedu, a do vodećeg pogotka došli su tik nakon isteka regularnog dijela, nakon vjerojatno najljepše akcije na utakmici koju je u rutinski pogodak s ruba kaznenog prostora pretvorila Hajdukova desetka, Matija Benković.

hajduk velika 1

I dok su domaći slavili pomalo neočekivani rezultatski preokret, Veličani se nisu mirili s porazom, već su jurnuli po izjednačenje, do kojega su na svoju sreću uspjeli stići poslije jednog kornera nakon kojega je uslijedila gužva u šesnaestercu iz koje su zatresli Hajdukovu mrežu za konačnih 2:2 – u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

Podjela bodova možda je i najpravedniji ishod ove rovovske bitke, iako nakon nje nitko nije bio u potpunosti zadovoljan – gosti jer su osjećali da su bili bolja ekipa kroz veći dio utakmice, a domaćini jer su do zadnje minute imali rezultat koji im je donosio tri boda.