stariji pioniri prvaci

Hajduk Pakrac je proteklog vikenda u posljednjem kolu 4. MŽNL SB-PŽ odigrao 2:2 sa gostima Psunj Sokol iz Okučana te tako sezonu završio na trećem mjestu. Oba pogotka postigao je Stjepan Dietzman koji je doveo Hajduk u vodstvo 2:0 pronašavši put do mreže gostiju u 1. i 38. minuti, no Sokol je do kraja utakmice uspio izjednačiti i otići kući neporažen.

Fantastična sezona pod vodstvom trenera Dubravka Ljevakovića Dude budući da je preuzeo tim kojeg su napustili dotadašnji vrlo bitni kotačići poput Stjepana Petrovića, a kojem je priključio nekolicinu golobradih kadeta te je glavni cilj bio zadržati se u društvu međužupanijskih ligaša. Na iznenađenje većine simpatizera Hajduka, prvu polusezonu su zaključili kao jesenski prvaci, a u nastavak su ušli bez Francuza Brandona i Cassame što se ipak ispostavilo kao prevelik odlom kvalitete sastava Zelenih, a put ka trećem mjestu prouzrokovale su i ozljede najboljeg igrača i strijelca lige Filipa Matijaševića koji je izostao većinu proljetnih utakmica.

Svakako će biti zanimljivo ispratiti ulazne i izlazne transfere koji će oformiti sastav Hajduka za sljedeću sezonu.

Hajduk: Mihael Balog, Adriano Baškiera (C), Matija Benković, Filip Dietzman, Stjepan Dietzman, Nikša Grubišić, Andrej Hrabušicki, Ivan Benković, Leo Tepurić, Stjepan Mateš, Sven Andričić, Romeo Kohajda, Ivan Turković, Marko Pendeš, Luka Tepurić. Trener: Dubravko Ljevaković.

FOTOGALERIJA

U pauzi između poluvremena ove seniorske utakmice, starijim pionirima Hajduka su dodijeljene medalje i pehar za prvake lige. Pod vodstvom trenera Darka Kelemena drugu godinu zaredom su najbolja momčad te su jedina od četiri kategorije Hajduka koja je održala prvo mjesto nakon što su prije toga bili jesenski prvaci. Od 20 utakmica pobijedili su 17, odigrali dvije neriješene te izgubili samo jednu uz gol razliku 114:11, a uvjerljivi naslov prvaka začinili su i dvjema pobjedama nad prvim pratiteljem Slavonijom iz Požege koju su savladali 4:2 i 6:0. Luka Tepurić završio je sezonu kao drugi strijelac lige s 28 pogodaka, samo jedan manje od prvoplasiranog.

U posljednjem kolu pobijedili su 5:0 Požegu na krilima Leona Rendića koji je postigao hattrick, a po pogodak su upisali Roko Gašljević i David Tutić, a nastupili su u sastavu: Patrik Jurišić, Jan Brandeis, Leo Tepurić, Josip Vondra, Leon Rendić, Vanja Horvat. Stjepan Kiš, Luka Tepurić, Sven Andričić (C), Roko Gašljević, Luka Bakarić, Jan Komljenović, Damian Hala, Antun Ristić, Lovro Mandić, Josip Fider, David Tutić, Fabijan Kobetić. Trener: Darko Kelemen.

Lipik 1925 je na gostujućem terenu ostao neporažen od prvaka Vinogorca, rezultat je bio 0:0, a Lipičani su sezonu završili odmah iza Hajduka na četvrtom mjestu.

Dobrovac je na domaćem terenu izgubio od Mihaljevaca 1:4, a jedini pogodak za Dobrovčane postigao je Fabijan Nikić. U posljednjem kolu 1. ŽNL otputovat će u Kaptol.

Lokalnim derbijem između Dinama iz Badljevine i Croatije Donja Obrijež zaključeno je posljednje kolo 2. ŽNL, a pripao je gostima iz Donje Obriježi koji su pobijedili 1:3. Prvo poluvrijeme otišlo je na stranu domaćina iz Badljevine koji je poveo u 21. minuti pogotkom Matije Zdešića. Čuvši neriješeni rezultat poluvremena utakmice između lidera Graničara i Lipe, Obriježanima je ostala nada kako Lipa može doći do sva tri boda te su u drugo poluvrijeme igrali u maksimalnoj brzini ne bi li Graničaru preoteli naslov prvaka u posljednjem kolu te preokrenuli rezultat na 1:3 pogotcima Mihaela Andrijanića i dvostrukog strijelca Antonija Josipovića. No u svom susretu Graničar je ostao neporažen te je s istim brojem bodova na kraju proslavio naslov prvaka budući da su bili bolji u međusobnim susretima s Obriježanima. Svoje sezone Obriježani su završili na drugom, a Badljevčani na trećem mjestu te mogu zadovoljno trljati ruke na odlično obavljenom poslu.