Petrička 1

Sezona motocross utrka Slavonske lige započela je pretprošlog vikenda na stazi Antunov Brijeg u Gornjoj Petrički. U pripremi utrke velik doprinos dala je i Općina Ivanska pa je cijeli događaj održan pod nazivom “Nagrada Gornje Petričke i Općine Ivanska”. Na odlično pripremljenoj stazi natjecao se Stefan Lenče u klasi MX65, a već na treningu pokazao je izvrsnu fizičku pripremljenost te ostvario najbrže vrijeme s čak 12 sekundi prednosti nad drugoplasiranim. Izvedbu s treninga potvrdio je u obje utrke dominantno ih odvezavši od samog početka do kraja na vodećoj poziciji.

Petrička 3 resized

Prošli vikend trebala se voziti utrka Međunarodnog prvenstva Hrvatske na stazi Villare u Požegi, međutim odgođena je zbog vremenskih uvjeta, kako je službeno naveo organizator. Stefan Lenče je nakon toga prijavljen na utrku u Sloveniji u Brežicama gdje se natjecalo 15 vozača u klasi MX65. "Na treningu je ostvario peto vrijeme, a u utrci također završio na petom mjestu. U drugoj utrci je odlično startao i zauzeo prvu poziciju te vodio borbu s dva prvoklasna vozača za koje valja napomenuti da su stariji i da im je ovo izlazna godina iz klase. No pred kraj prvog kruga dogodio se peh s motociklom kojem je uslijed velikog naprezanja otpalo kompletno sjedalo. Dok je kvar bio saniran, Lenče je izgubio previše vremena te završio pretposljednji", izvjestio nas je predsjednik moto kluba, Marko Straga. U ukupnom poretku zauzeo je 9. mjesto.

Sljedeća utrka je na Uskrsni ponedjeljak 10. travnja, na stazi Pepačev Brijeg u Savskom Marofu.