banner delfin od 1.2.20224. - 31.7.2024.
Maletić

287371711 768543877842801 6697533390434553246 n

U Karlovcu je 12. lipnja održano 20. međunarodno otvoreno prvenstvo Karlovca u mini i super mini rukometu, koje slovi i kao neslužbeno prvenstvo Hrvatske u mini i super rukometu. Rukometni klub „LiPa“ je na prvenstvu nastupao sa kategorijom dječaka rođenih 2011. godine i mlađih te sa dvije ekipe djevojčica rođenih 2012. godine i mlađih.

Dječaci su ostvarili fantastičan uspjeh osvojivši 3. mjesto! Puleni trenera Maria Lopara i Matije Šimića su tijekom cijelog prvenstva pokazali fantastičnu igru te naš učinili ponosnima sa broncom oko vrata. U grupnoj fazi su redom padali RK Š.R. Karlovac sa 12:4, HRK Gorica sa 14:3 te MRK Trogir 2 sa 11:4. Sa osvojenim prvim mjestom u skupini, plasirali su se izravno u četvrtfinale gdje su suvereno pobijedili RK Gospić sa 13:8. U polufinalu ih je čekala ekipa Rudara iz Ruda koja je bila bolja te slavila rezultatom 6:11. Iako razočarani i tužni što se nisu uspjeli plasirati u finale, dječaci su skupili i zadnje atome snage te u utakmici za 3. mjesto savladali MRK Trogir rezultatom 14:10.

287236757 980346435884595 2839601571604521236 n

Dodajmo i to da je Tin Lapaš zasluženo uvršten u najbolju petorku prvenstva!

Djevojčice su svoj put završile u četvrtfinalu malog finala prvenstva. LiPa 1 je grupnoj fazi poražena u sva 3 susreta. Bolje od njih su bili RŠ Crikvenica rezultatom 8:7, ŽRK Osijek 14:8 te zlatne sa ovog prvenstva, ekipa ŽRK Sesvete sa 13:7. U osmini finala su pobijedile ekipu ŽRK Siska 5:0, dok su u četvrtfinalu poražene od ŽRK Colapis iz Ozlja sa 14:10.

LiPa 2 je u prvoj utakmici savladala ekipu iz Tenje rezultatom 2:0, a nakon toga su poražene 5:0 od RK Š.R. Karlovac 1 sa 5:0 te od ŽRK Zaprešić sa 7:3. U osmini finala su bile bolje od Koke iz Varaždina sa 5:2, dok je u četvrtfinalu od njih bila bolja ekipa RŠ Crikvenica sa 4:7. Ekipe su vodili Nika Lopar, Dario Papušek i Ivan Macura.