banner delfin od 1.2.20224. - 31.7.2024.
Maletić

IMG 20220528 182310

U utakmici 25. kola MŽNL SB/PŽ, odigranoj 28. svibnja na Gradskom stadionu u Pakracu, Hajduk je golovima Matijaševića, Dietzmana F., Benkovića i Čakarića s uvjerljivih 4:0 pobijedio Požegu, čime je nastavljen svibanjski niz uvjerljivih pobjeda. Nakon deset pogodaka Budainki, šest Dinamu iz Vidovaca te nedavnih pet golova utrpanih Papuku iz Velike, Hajdukovci su s četiri gola potopili neuvjerljivu Požegu i četvrtom se pobjedom u nizu, kolo prije kraja prvenstva pozicionirali među pet najboljih klubova na prvenstvenoj tablici 42 osvojena boda.
Protiv Požege Hajduk je odigrao dojmljivo prvo poluvrijeme i već do odmora riješio pitanje pobjednika. Unutar sastava raspoloženog domaćina vrijedi izdvojiti rastrčanog Keća i njegovo učestalo sijanje opasnosti po desnoj strani terena uz upisane dvije asistencije, isto takve Dietzmana i Benkovića koji su uz obilje trke stigli na drugoj stativi rutinski poentirati te opet izvanrednog Matijaševića, dominantnog protivniku u gotovo svim segmentima igre. Ostali „zeleni“ nisu bili ništa lošiji pa sve skupa i nije moglo završiti puno bolje po goste, koji su trunku ambicije pokazali tek početkom drugog poluvremena. Sva muka po njih završena je u 73. minuti kad „točku na i“ stavlja Čakarić pogotkom glavom za konačnih 4:0.
U posljednjem kolu Hajduk gostuje kod Slavonca u Novoj Kapeli.
Za Hajduk su igrali: Balog, Kligl, Baškiera, Majdanac (od 58. Čakarić), Benković (od 58. Zandona), Petrović (od 71. Krpan), Matijašević, Kiš (od 75. Dietzman S.), Dietzman F. (od 65. Čuljak), Grubišić i Keć. Trener: Kafka.