banner delfin od 1.2.20224. - 31.7.2024.
Maletić

IMG 9924

Domaćom pobjedom 31:30, izborenom u posljednjim trenucima susreta 17. kola 2. HRL Istok protiv Feniksa, rukometaši pakračke LiPe učinili su veliki korak u borbi za opstanak u drugoligaškom društvu. Kako se i očekivalo za pobjedu je trebalo proliti i posljednju kap znoja i gristi parket od prve do posljednje sekunde.

IMG 9899

U prvom dijelu susreta bila je vidljiva nervoza domaćih, važnost susreta i puna dvorana okovali su ruke, a neopterećeni gosti solidnom otporom nisu dozvoljavali rezultatski odmak. Naprotiv, na poluvrijeme su otišli s golom prednosti (14:15). Ništa drugačije nije bilo niti u nastavku. Burna podrška s tribina uporno je dizala Pakračane, no rezultat se vrtio od domaćih +2 do -3, koliko je iznosio u 48. minuti susreta (22:25). Pakračani ipak zbijaju redove, redaju nekoliko dobrih reakcija obrane i vratara Vujatovića i u 56. minuti ponovo vode (29:28). U samoj završnici uspijevaju zadržati prednost, a golom Gambergera za 31:30 potvrđuju pobjedu i vjerojatno očuvanje drugoligaškog statusa.
U zadnjem kolu LiPa gostuje kod Osijeka 2. Konkurent za ispadanje, posljednja Nova Gradiška, dočekuje prvoplasiranu Slatinu i gotovo je nemoguć scenarij bilo kakvog njihovog plijena. U tom slučaju i dogodine ćemo gledati drugoligaški rukomet u Pakracu.
Kod domaćih najefikasniji je bio M. Šimić sa 7 golova te Macura s 5.
Sastav LiPe: Jančik, Vujatović, Frajfogel 1, Hartman 1, Gamberger 4, Bartoluzzi, Mat. Šimić 7, Plažanin, Macura 5, Mar. Šimić 3, Lovrić, Major 2, Mrkalj 3, Sommer, Smiljčić 3 i Sadilek 2. Treneri: M. Lopar / I. Macura.