banner delfin od 1.2.20224. - 31.7.2024.
Maletić

IMG 0836

U 1. kolu Kup natjecanja HRS – regija Istok rukometaši LiPe sinoć su u pakračkoj sportskoj dvorani uvjerljivom igrom pobijedili Novu Gradišku BD Gruppe Austria s visokih 34:18 (20:8). Riječ je o drugoligaškom protivniku koji se prošlo kolo prvenstva 2. HRL Istok 'provukao' na domaćem terenu protiv naših rukometaša, dostigavši 8 golova zaostatka s poluvremena.
Slično kao i onda naši su igrači furiozno odradili prvi dio i stekli zalihu od 12 pogodaka viška. U nastavku ovaj put nije došlo do većeg pada koncentracije, mada je trener Vladimir Pipal iskoristio prednost i priliku dao svim igračima iz zapisnika. Držeći rezultat pod kontrolom Pipal je ujedno odmorio nositelje igre za sljedeću prvenstvenu utakmicu protiv Borova, koja se igra u nedjelju u 19 sati u Pakracu.
Najefikasniji kod LiPe bili su Sommer i Matija Šimić sa šest pogodaka, a Gamberger, Mrkalj i Vonić su dodali po četiri. Još su igrali A. Krucki (2), Macura (2), Smiljčić (2), Frajfogel (1), Marin Šimić (1), Paragi (1), Major (1), Friš te vratari Jančik, Vujatović i Papušek.