akcija

Na otvaranju natjecanja 2. HRL Istok, rukometaši LiPe izgubili su na gostovanju u Slavonskom Brodu od domaćina RK „Brod“ s 33:26 (16:13). Većina prvog dijela je protekla u egalu, naši rukometaši povremeno su i vodili, no tri skupljena isključenja utjecala su da se rezultatski ne odvoje. Iskusni domaćin znao je to iskoristiti i do odmora otići na tri pogotka prednosti.

U nastavku Brod u 42. minuti odlazi na +5, ali borbeni gosti se ne predaju i u 51. prilaze na samo gol zaostatka, pri čemu ne koriste napad za izjednačenje. Domaćini potom s tri gola u nizu rješavaju utakmicu.

Najefikasniji u redovima LiPe su bili Robert Mrkalj i Alen Smiljčić koji su postigli po 7 pogodaka.

U 2. kolu, u prvoj domaćoj ovosezonskoj utakmici, u pakračku dvoranu dolazi Slatina, jedan od glavnih favorita za osvajanje lige, no vrlo dobro znamo da su se u bližoj prošlosti, pred punim tribinama, papirnati favoriti često znali spotaknuti.