IMG fd0bc8246182db70af8fcebbfd675855 V

U proteklih nekoliko dana, nakon supercross utrke u Malinu, naši vozači odvezli su tri utrke u samo tjedan dana, uslijed velikih vrućina po vrlo nepovoljnim vremenskim uvjetima, izvještava nas Marko Straga, tajnik MK Pakrac- Lipik.

"Prva se utrka vozila u Savskom Marofu 20. lipnja,a nastupila su četiri naša juniora. MK Pakrac Lipik zauzeo je ekipno 3. mjesto od ukupno 9 klubova. Stefan Lenče vozio je obje klase, MX50 i MX65. U klasi MX50, s 3. mjestom u obje vožnje, osvojio je ukupno 3 mjesto. Ispred njega su bili samo vozači iz susjedne Slovenije. U klasi MX65 Stefan je u prvoj vožnji zauzeo izvrsno 5. mjesto, a u drugoj vožnji uz probleme s motociklom zauzeo je 12. mjesto, što je bilo dovoljno za ukupno 10. mjesto. Druga dva naša juniora u klasi MX50, Leo Dvorski i Leone Tonković zauzeli su ukupno 7. i 8. mjesto, te su tako uz sakupljanje dragocjenog iskustva pridonijeli i skupljanju bodova za klupski poredak. U klasi MX85, natjecao se naš Jure Kos te je u borbi s iskusnijim i nešto starijim vozačima osvojio respektabilno 10 mjesto.

Dva dana kasnije vožena je utrka u Zaboku. Ukupno je osvojeno 3. mjesto u ekipnom poretku u konkurenciji 10 klubova. Stefan Lenče je, već standardno, vozio dvije klase, i to jako naporne. Treba naglasiti da Stefan nema odmor između utrka, već samo toliko vremena da promijeni motocikl i nastavi voziti drugu klasu. U klasi MX50 je odvezao dvije vožnje s trećim rezultatom, što je bio krajnji rezultat. Opet se ispred njega nalazilo samo dva vozača iz susjedne Slovenije. U klasi MX65 Stefan je zauzeo odlično ukupno 5. mjesto, sa 6. mjestom iz prve vožnje te 5. mjestom iz druge. Naša dva juniora iz Kutine, Leo Dvorski i Leone Tonković opet su bili dobri. Leo Dvorski zauzeo je 5. mjesto sa 6. rezultatom iz prve vožnje te 5. rezultatom iz druge vožnje, a Leone Tonković 8. mjesto s dva 8. rezultata iz obje vožnje. U klasi MX85 Jure Kos zauzeo je 10. mjesto s 11. rezultatom iz prve vožnje, te vrlo dobrim 8. rezultatom iz druge.

Posljednja u nizu bila je utrka u Rakovom Potoku, 27.lipnja.

MK Pakrac Lipik osvaja 3. mjesto u ukupnom poretku od osam klubova, i to sa samo 4 boda zaostatka za prvoplasiranim MK MX Šipek. Lenče opet odličan s 3. mjestom u ukupnom poretku klase MX50, te ukupno 5. mjesto u klasi MX65. Kutinski dvojac, Dvorski i Tonković ukupno osvajaju 5. mjesto, odnosno 8. mjesto, a u klasi MX85 imali smo dva asa, Jure Kos i Noa Polenus koji se vratio utrkama nakon kraćeg izbivanja i ukupnom poretku završavaju na 9. mjesto odnosno 11. mjestu.

Slijede utrke Europskog prvenstva jugozapadne zone 3. i 4. srpnja gdje će nas predstavljati Stefan Lenče u klasi EMX65 gdje, a snage će odmjeriti s najboljim europskim vozačima.

IMG 3850a803be16a7cdd68dd4bc0ec1db05 V

IMG 3ddb8515534e750df704337480b25a32 V