P1017990 Large

U 15. kolu 1. ŽNL odigranom 28. ožujka u Donjoj Obriježi domaća Croatia je s 3:0 pobijedila Dobrovac i tako barem donekle popravila blijed dojam nakon loše jesenske polusezone. Utakmica je zbog mjera igrana pred praznom glavnom tribinom, iako je zbog pozicije glavnog terena susret ipak promatrao određeni broj gledatelja.

Po tvrdom i neravnom terenu obje ekipe su u susjedski derbi ušle poprilično čvrsto. Tempo utakmice razbijan je brojnim prekidima na sredini terena praćenim prigovorima obiju strana prema glavnom sucu utakmice Dobrašu, koji je utakmicu sudio prilično tolerantno pokazavši tijekom 90 minuta rovovske bitke samo dva žuta kartona. U takvoj uvjetima bolje su se snašli domaćini i poveli u 14. minuti iz slobodnjaka s velike udaljenosti kojeg je izveo Burigo.

P1018056 Large

Treba reći da je pogotku uvelike kumovala loša procjena gostujućeg vratara Galovića. Nedugo nakon vodstva Obriježani imaju još dvije prilike za matirati Dobrovac, no odličnim intervencijama Galović se iskupljuje za raniji grijeh i osigurava Dobrovcu tek minimalan zaostatak do odmora.

U nastavku prvih petnaestak minuta Dobrovčani pritišću, ali bez konačne realizacije što Obriježani koriste, vraćaju kontrolu nad utakmicom te u 58. minuti golom Ajmana dižu prednost na 2:0. Do kraja susreta iz slobodnog udarca s dvadesetak metara zabija i kapetan Giacometti za konačnih 3:0 u 68. minuti i zasluženo slavlje nogometaša Croatije.
Ovim bodovima Croatia se na tablici popela na 10. mjesto s 15 bodova, dok je Dobrovac ostao 12. s 13 bodova. U 16. kolu Dobrovac igra kod kuće s Hrvatskim Dragovoljcom iz Brodskog Drenovca, a Obriježani putuju Slogi u Trenkovo. Utakmice se igraju 3. travnja u 16,30 sati.