Oba naša kluba nisu se proslavila u 10. kolu 1. ŽNL u kojem su kao domaćini od mogućih šest osvojili tek jedan bod. Od Dobrovčana se očekivala domaća pobjeda protiv Dinama iz Rajsavca koji pomalo iznenađujuće nakon vrlo dobre igre i pobjede od 4:2 kući nosi sva tri boda. Dobrovac je bodove prosuo u samo 5 kritičnih minuta, jer su do 70. minute golovima Derenja i Adžijevića vodili 2:1. Gosti zabijaju u 70.,71., i 75. minuti i rješavaju utakmicu. Sljedeće kolo Dobrovac ide na „veselo“ gostovanje kod vodećeg Buka koji u dosadašnjih 10 kola svojim protivnicima prosječno zabija blizu 8 golova.
Priliku za povećati bodovni saldo propustili su i Obriježani koji su protiv Mladost iz Pavlovaca do 40. minute vodili 2:0 golovima Lenćea i Giacomettija. U nastavku gosti poravnavaju i odnose kući vrijedan bod. Rezultat i dobar nogomet odigran u Obriježi pao je, nažalost, u drugi plan zbog incidenta koji se dogodio u 80. minuti utakmice i to nakon obostranog isključenja igrača zbog međusobnog udaranja. Prema izvješću delegata netko od domaćih navijača je pri izlasku igrača s terena udario igrača Mladosti pa Obriježani s nestrpljenjem očekuju odluku Disciplinske komisije i zasigurno neizbježnu kaznu. U idućem 11. kolu Croatia gostuje u Zagrađu.