U 1. kolu 3. HRL Istok rukometaši LiPe su na domaćem parketu Gradske sportske dvorane, pred praznim tribinama, pobijedili Požegu 2 s 35:31 (16:14).

Utakmicu su bolje otvorili Požežani brzo se rezultatski odvojivši od domaćina. Ubrzo, međutim, domaći mladići pojačavaju ritam i unatoč isključenjima Sommera i Friša već do poluvremena stvaraju višak od dva pogotka. U nastavku se igra gol za gol s konstantnim bjegovima LiPe do tri pogotka viška, što neumorni gosti uporno dostižu. Utakmica je prelomljena pred sam kraj kad LiPa postiže tri pogotka u nizu za konačnih 35:31.

Najefikasniji u redovima LiPe bili su Giuliano Bartoluzzi s 9 te Alen Smiljčić i Matija Šimić s 8 postignutih pogodaka. U sljedećem kolu LiPa gostuje kod Zrinskog iz Bošnjaka.