U 7. kolu 3. HRL Istok rukometaši LiPe upisali su prvi poraz i to na gostovanju u Vinkovcima gdje je domaća Spačva bila uvjerljiva s 33:21 (20:11).
Iako su na papiru bili favoriti, tako nije izgledalo na terenu. Početak utakmice nagovještavao je tvrdu i neizvjesnu utakmicu, igralo se gol za gol do rezultata 6:5. Tada domaćini rade razliku i odlaze na velikih +11 (17:6). Do kraja poluvremena LiPa samo uspijeva smanjiti rezultat na 20:11.
U nastavku domaćini još uvjerljiviji i konstantno povećavaju prednost do konačnih 33:21.
Najefikasniji u redovima naših rukometaša bili su Andrija Krucki i Alen Smiljčić s po 4 postignuta pogotka. Tri su dodali Antun Gamberger i Matija Šimić.
Ovim porazom je LiPa pala na drugo mjesto, a prilika za povratak pobjedama bit će domaća utakmica predstojećeg vikenda u pakračkoj dvorani protiv Mladosti iz Donjeg Miholjca.

VIKEND MLAĐIH KATEGORIJA

U Lipiku je održan 2. krug 1.HMKRL za djevojčice rođene 2004. godine i mlađe. Rukometašice ŽRK Lipik – ŠR LiPa ubilježile su 3 poraza i to do ŽRK Orahovica 10:15 (4:8), ŽRK Đurđevac 13:25 (8:14) te ŽRK Darda 6:25 (0:12).
Proteklog vikenda nastupali su i najmlađi rukometaši. Naime, oni su u Daruvaru odigrali 1. krug Minirukometne lige za dječake rođene 2010. i mlađe te upisali 3 pobjede i 2 poraza. Svladali su vršnjake Bjelovara 3 sa 17:1, Viro Virovitice 2 sa 12:7 te Koprivnice sa 10:2, dok su s po 12:6 poraženi od Daruvara 1 te Viro Virovitice 1.