U prvom kolu 3.HRL Istok u pakračkoj dvorani je gostovala ekipa RK Požega 2 koju su naši rukometaši svladali rezultatom 32:24 (14:15).  Prvo poluvrijeme je Požega bila u konstantnoj prednosti od gola ili dva razlike gdje domaći rukometaši nikako ne uspijevaju preokrenuti rezultat u svoju korist te gosti na kraju prvog poluvremena vode 14:15.
Međutim, u drugom poluvremenu LiPa ubacuje u brzinu više, kako u obrani, tako i u napadu, što gosti nikako nisu uspijevali pratiti. Uz par kvalitetnih obrana novopridošlog golmana Jančika te par brzih kontri, LiPa se uspijeva odvojiti te mirno privesti utakmicu kraju.
Najefikasniji u redovima LiPe bio je Ivan Macura sa 7 postignutih pogodaka. 5 pogodaka je zabio tercet Matija Šimić, Alen Smiljčić i Andrija Krucki. Antun Gamberger, Petar Sommer, Mariel Klašnja te Roko Major su dodali po 2 pogotka, dok su po jedan zabili pivoti Ivan Friš te Kristijan Paragi. Još su nastupali vratari Dominik Jančik te Mislav Vujatović i igrači Pjero Dražul, David Antonić, Robert Ružička te Zlatko Krucki.