koncert naslovna

U suradnji s Ministarstvom kulture i medija Osnovna glazbena škola Pakrac je 15. svibnja u koncertnoj dvorani škole organizirala koncert Tria VAW u sastavu Ane Domančić Krstulović na flauti, Vesne Podrug Kossjanenko na klaviru te Wladimira Kossjanenka na violi.

Prije početka skladbi prisutnima se prigodno obratila ravnateljica škole Martina Golub koja je po završetku koncerta uručila i prigodne poklone glazbenom tercetu koji je više od sat vremena zabavljao publiku skladbama Dore Pejačević, Camille Saint-Saens, Ive Paraća i Kaspara Kummera, a Ana Dumančić Krstulović uzvratila je riječima zahvale na odličnoj dobrodošlici.

„Drago nam je doći ovdje i vidjeti kako ste stasali u nove profesore te se veselimo vašoj omladini koja će sigurnim putem postati odlični glazbenici. Od srca zahvaljujemo našoj Martini koja je velikom svojom zaslugom pomogla da dođemo u Pakrac u suradnji s Ministarstvom kulture i medija“, rekla je Ana Domančić Krstulović.

IMG2093-Large
IMG2094-Large
IMG2095-Large
IMG2096-Large
IMG2097-Large
IMG2098-Large
IMG2099-Large
IMG2100-Large
IMG2101-Large
IMG2102-Large
IMG2103-Large
IMG2104-Large
IMG2106-Large
IMG2107-Large
IMG2108-Large
IMG2109-Large
IMG2110-Large
IMG2112-Large

Više o navedenim glazbenicima možete pročitati ovdje:

ANA DOMANČIĆ KRSTULOVIĆ, rođena u Hvaru, diplomirala na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi Tinke Muradori. Magistrirala je na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst u Stuttgartu u klasi Klaus Schochow-a i Aurèle Nicolet-a. Stekla je umjetničku diplomu i doktorat kao stipendistica Fulbright-a na Peabody School of Music u Baltimore-u u klasi Britton Johnson-a. Usavršavala se kod Severino Gazzelloni-a i Conrad Klemm-a u Italiji, Julius Baker-a u New Yorku, André Jaunet-a u Švicarskoj i Alain Marion-a na Pariškom konzervatoriju. Nastavila paralelnu karijeru kao solist, komorni i orkestralni glazbenik i učitelj. Na Umjetničkoj akademiji Sveučilišta u Splitu podučava, kao redovni profesor, flautu i komornu glazbu. Autorica je prvog hrvatskog udžbenika za flautu. Među raznovrsnim repertoarom posvećuje posebnu pozornost suvremenoj glazbi hrvatskih i drugih skladatelja. Na njenu je inicijativu napisano više skladbi, a mnogi hrvatski skladatelji, uključujući Borisa Papandopula, Anđelka Klobučara, Igora Kuljerića i Olju Jelaska, posvetili su joj djela. Među šest CD-ova, 2006.g. je izdala snimku sa cjelokupnim opusom za flautu Borisa Papandopula, a povodom stote obljetnice njegova rođenja.

WLADIMIR KOSSJANENKO, rusko-hrvatski violist rođen je u Alma-Ati. Studij započinje na Državnoj glazbenoj akademiji „Nikolaj Rimski – Korsakov“ u St.Petersburgu u klasi prof. Vladimira Stopičeva, a poslije napuštanja Sovjetskog Saveza 1991. nastavlja na Universität für Musik und darstellende Kunst (prof. Hans Peter Ochsenhofer, prof. Thomas Kakuska) i 1999. s odličnim uspjehom magistrira. 1998. postaje član poznatog gudačkog kvarteta „Hugo-Wolf“ Beč u kojem radi do 2007., s kojim 1999. te 2003. dobiva Europsku nagradu za komornu glazbu u Parizu. U proteklih 20 godina svirao je više od 500 solističkih i komornih koncerata u Europi, Aziji, Južnoj i Sjevernoj Americi među ostalog u najznačajnim svjetskim koncertnim dvoranama. Kao dirigent nastupao je u Austriji, Njemačkoj, Bugarskoj i Hrvatskoj. Kao solist svirao je sa Bavarskom komornom filharmonijom, Zagrebačkim solistima, Polskom Filharmonijom Arthura Rubinsteina, Jerusalem Festival Orchestra, Capella Luterana Beč, Bečkim Akademskim Orkestrom te Zadarskim i Splitskim komornim orkestrima. Surađivao je i s renomiranim internacionalnim solistima. Od 1999. do 2003. godine Wladimir Kossjanenko djelovao je kao asistent violske klase profesora Michaela Kugela. Od 2008. godine predaje kao redoviti profesor za violu i komornu glazbu na Umjetničkoj Akademiji u Splitu. 2011. formirao je na Umjetničkoj akademiji studentski gudački orkestar s kojim ostvario brojne nastupe i snimio CD. 2012. zajedno s Vesnom Podrug osniva novi festival “Dani J.S. Bacha u Splitu”, koji se održava svake godine na dan rođenja kompozitora. 2012. osniva komorni orkestar „Splitski virtuozi“ u kojem djeluje kao umjetnički ravnatelj, dirigent i solist i svira brojne koncerte u Hrvatskoj i inozemstvu. Predsjednik Republike dr. Ivo Josipović preuzeo je pokroviteljstvo nad prvom koncertnom sezonom Splitskih virtuoza. 2019. Wladimir dobiva nagradu „Zlatni Grgur“ za izniman doprinos kulturnoj sceni Grada Splita. 

VESNA PODRUG KOSSJANENKO, rođena je u Splitu, gdje i maturira 1986. Iste godine dobiva stipendiju „Ivo Pogorelić“ koja joj je omogućila odlazak na studij u inozemstvo.1986. započinje studij na Hochschule für Musik und darstellende Kunst u Beču kod prof. Paula Badure-Skode. 1988. snimala je za ORF, austrijsku televiziju. 1989. bila je stipendistica Austrijskog ministarstva za znanost.1992. Završava studij klavira naslovom Magistra umjetnosti. 1992.-1994. usavršavala je klavirsku komornu glazbu kod prof. Georga Eberta. 2000. završava na istom Univerzitetu i pedagoški odjel za naslov profesora s odličnim uspjehom. 2000. – 2005. Vesna Podrug je osam puta izvela Beethovenov 5. koncert s Orkestrom bečke državne opere u Beču. Održala je brojne solističke koncerte sa Simfonijskim orkestrima HNK-a Osijek, Simfonijskim orkestrom HNK-a Split, Državnim Filharmonijskim orkestrom Almaty i komornim orkestrom „Splitski virtuozi“ s izvedbama djela L. van Beethoven, Alfreda Schnittkea i Borisa Papandopula. Nastupala je s brojnim renomiranim umjetnicima: Davidom Grigorjanom, Soo Kyung Hong, Goranom Listešom, Isabell Bringmann, Martinom Serafin, Michelangelom Cavalcantijem, Denyce Graves, Lawrence Brownley te u poznatim koncertnim dvoranama kao „Musikverein“, „Konzerthaus“ i „Staatsoper“ u Beču, „Vatroslav Lisinski“ i „Hrvatski Glazbeni Zavod“ u Zagrebu, „Conservatorio Giuseppe Verdi“ u Milanu i mnogim drugim. 1999. bečka diskografska kuća „Extraplatte“ izdala je CD Music for Viola s Wladimirom Kossjanenkom, a 2002. CD In Memoriam Shostakovich s Michaelom Kugelom. The Strad Magazine London izabrao je ovaj CD za Recital Disc – Strad Selection. 1998.-2008. Vesna Podrug bila je angažirana kao stalni korepetitor u Bečkoj državnoj operi, a 2002.-2008. kao pedagoški suradnik na Univerzitetu za glazbu i scensku umjetnost u Beču. Od 2007. Vesna Podrug predaje glavni predmet klavir kao redoviti profesor na Umjetničkoj akademiji u Splitu. 2012. osniva zajedno s Wladimirom Kossjanenkom novi festival „Dani J.S. Bacha u Splitu“, koji se održava svake godine na dan rođenja kompozitora.