hajduk jaksic naslovna

NOGOMET

U jučerašnjim subotnjim utakmicama prednjačio je pakrački Hajduk koji je pred domaćom publikom savladao goste iz Jakšića 6:2 te trenutno zauzima 4. mjesto 4. MŽNL SB-PŽ.
Golijadu ekipe trenera Dubravka Ljevakovića započeo je ujedno i igrač utakmice Matija Benković poentiravši za 1:0 u 22. minuti, a do kraja utakmice je upisao i tri asistencije. Gosti su se vrlo brzo vratili u igru kada su u 24. minuti izjednačili na 1:1, a tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Furiozni nastavak Zelenih u 47. minuti najavio je Alen Grafina koji je poslao loptu u mrežu nakon odlične akcije po lijevoj strani za 2:1, a nedugo nakon najbolji igrač i strijelac lige Filip Matijašević je poslao s dva pogotka u dvije minute (54', 55') Hajduk prema sigurnoj pobjedi. Sve što su gosti uspjeli konkretizirati bio je pogodak za 4:2 u 86. minuti, a posjetioci Gradskog stadiona Pakrac su do posljednjeg sučevog zvižduka imali prilike posvjedočiti još dva pogotka Hajduka. U 90. minuti Matijašević je kompletirao hattrick, a točku na i stavio je Stjepan Dietzman u 93. minuti za konačnih 6:2.

Osim cjelokupne odlične predstave nogometaša Hajduka, trener Dubravko Ljevaković se također vrlo pohvalno izrazio i o nastupu novopridošlog pojačanja, Gvinejca Sylle Ibrahime Sory Silve za kojeg je rekao kako će biti još bolji nakon što se malo adaptira u novu sredinu. Već je 19-godišnjak dobio i nadimak Ibro, vezni je igrač te mu je ovo drugi nastup u dresu Hajduka.

Iduće kolo Hajduk će ponovno odigrati domaću utakmicu kada će 26. listopada u 15 sati ugostiti Psunj Sokola iz Okučana.

Hajduk: Putak Andrija, Baškiera Adriano (C), Pierobon Giulijano, Keć Ivan, Grafina Alen, Benković Matija, Matijašević Filip, Dietzman Filip, Grubišić Nikša, Hrabušicki Andrej, Sylla Ibrahim Sory Silva; Želimorski Neo, Bišćanin Tomislav, Tepurić Leo, Žilić Marko, Dietzman Stjepan, Mateš Stjepan, Benković Ivan. Trener: Dubravko Ljevaković.

IMG 4339 Large

DOBROVAC - POŽEGA 1:2

U 1. ŽNL Dobrovac je izgubio 1:2 pred domaćom publikom, a jedini pogodak za Dobrovčane postigao je Ivan Kaurin.

Nalaze se 10. mjestu na tablici, a u sljedećem kolu idu na teško gostovanje u Buk.

RUKOMET

PAKRAC - VALPOVKA 27:32

U 3. kolu 2. HRL istok Pakrac je na domaćem terenu savladan 27:32 od Valpovke. U utakmici s pregršt kazni u vidu isključenja na 2 minute, gosti su se bolje snašli te odnijeli 3 boda iz Pakraca. Najefikasniji domaći igrač bio je Matija Šimić sa 7 postignutih pogodaka, a po 4 su ubilježili Robert Mrkalj i Luka Konjević.

26. listopada slijedi im gostovanje kod ekipe Osijek 2.