MŽNL BROD – POŽEGA Dobar Hajduk uvjerljiv protiv Požege

Sigurnom domaćom pobjedom od 3:1 nad Požegom u 14. kolu Hajduk je 7. ožujka na Gradskom stadionu u Pakracu, pred oko 200 gledatelja, na najbolji mogući način otvorio proljetni dio prvenstva Međužupanijske lige Sl. Brod – Požega. Do očekivanih bodova Pakračani su došli relativno lako, a napadačka igra krunisana je golovima u pravo vrijeme. Vodeći je pao već u 14. minuti nakon što je većinu posla po desnoj strani obavio Grafina ubacivši potom neugodan centaršut pred gostujući gol gdje se najbolje snašao Dietzman i glavom ubacio loptu u mrežu. Na 2:0 povisio je Petrović iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, nakon igranja rukom u kaznenom prostoru nekog od gostujućih igrača.

Požežani su se uglavnom branili, vidjelo se da je momčad slabija u odnosu na jesen, no i takvi su u dva navrata uspjeli zaprijetili domaćinu, ali jučer vrlo sigurni Pjerabon i povratnik Baškiera bez većih su problema rješavali situacije, bez da je opasnost uopće stizala do domaćeg vratara Huske. U nastavku susreta Hajduk potvrđuje pobjedu već u 48. minuti. Nakon lošeg istrčavanja gostujućeg vratara Romića, iskusni Komljenović sustiže upućenu mu dugu loptu, zaobilazi ga i nastavlja svoj golgeterski niz za nedostižnih 3:0. Do kraja susreta domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti, ali umjesto da korektnim gostima još koji put zatresu mrežu, uspjeli su samo dobiti gol u posljednjim trenucima utakmice kad Matanović iz penala poentira za konačnih 3:1.

Vrlo dobra predstava Hajduka zadovoljila je i trenera Grubišića koji je ipak svjestan da je momčad morala protiv ovakvog protivnika uvjerljivije slaviti. S druge strane raduje očigledan porast samopouzdanja momčadi uvjetovan povratkom u sastav iskusnih Baškiere, B. Prohaske, Komljenovića i Kreneka pa Hajduk ponovo sliči momčadi koja je teško gubila domaće bodove, a sa strane ih često znala donositi. Pravi ispit slijedi u idućem 15. kolu kad slijedi gostovanje kod lidera prvenstva Slavonca iz Bukovlja koji je jučer pobijedio Lipik 1925 također s 3:1. Utakmica je to u kojoj Hajduk nema pritiska, no sigurno je, ponovi li predstavu sličnu jučerašnjoj, bit će dostojan suparnik favoriziranom domaćinu.
S nova tri boda Hajduk ih sada ima ukupno 19 i nalazi se trenutno na 6. mjestu na tablici, no to će se možda promijeniti nakon što se danas odigraju preostale četiri utakmice 14. kola.
Hajduk je u subotu igrao u sastavu: Huska, Svjetličić (od 46’ Kačer), Pjerabon, Baškiera, Krenek (od 70’ Kovačić), Prohaska, Petrović (od 78’ Kelemen), Grubišić, Grafina (od 81’ Krpan) Dietzman (od 58’ Žižak), Komljenović. Trener: Grubišić.