lipik hajduk naslovna Custom

U subotu 6. travnja odigran je najveći nogometni derbi naših lokalnih klubova Hajduka iz Pakraca i Lipika 1925, a na svom terenu Lipičani su savladali s 3:0 pakračke rivale. Iako su oba kluba uoči 18. kola 4. MŽNL SB-PŽ ostala zakinuta za usluge svojih bitnih igrača, puno više se to osjetilo u igri Hajduka koji je bez svog najboljeg igrača i strijelca Filipa Matijaševića stvorio vrlo malo izglednih šansi.

Vrlo posjećenu utakmicu načeo je Marko Milošević dovevši Lipik 1925 u vodstvo 1:0 u 12. minuti. Samo dvije minute nakon, novi ubačaj Lipičana u mrežu Baloga pospremio je za 2:0 Teo Duvnjak. Agresivnijim pristupom domaćina utakmica je bila sve manje neizvjesna kako je vrijeme prolazilo budući da su većinu pokušaja Hajduka spriječili prekršajima ili oduzimanjem lopte, a samim time imali i veći posjed. Na odmor se otišlo sa sigurnom prednošću Lipičana.

FOTOGALERIJA

U nastavku je trener Dubravko Ljevaković uveo par izmjena, no scenarij se nije znatnije promijenio. Ponovno se u šesnaestercu Hajduka najbolje snašao Teo Duvnjak koji je glavom matirao vratara gostiju za 3:0 i donio svojoj ekipi miran završetak utakmice. Tako su Lipičani zadovoljno dočekali sučev posljednji zvižduk, dok će trupe Hajduka fokus odmah prebaciti na nadolazeći okršaj na domaćem terenu s Vinogorcem koji ih je nakon poraza prestigao na vrhu tablice te stvorio prednost od 3 boda.

Sastav Hajduka: Mihael Balog, Ivan Keć, Adriano Baškiera, Ivan Benković, Andrej Hrabušicki, Nikša Grubišić, Matija Benković, Stjepan Kiš, Marko Pendeš, Filip Dietzman, Stjepan Dietzman; Neo Želimorski, Mateo Širac, Stjepan Mateš, Ivan Turković, Marko Žilić, Sven Andričić, Patrik Broš. Trener: Dubravko Ljevaković.

Sastav Lipika 1925: Roberto Zanetti, Mihael Ajman, Fran Bahnik, Elvis Berbić, Darijan Kliček, Matej Gomerčić, Marko Milošević, Teo Duvnjak, Zdravko Gospočić, Josip Jozipović, Nino Cvijanović; Grigor Marinić, Gabrijel Sudetić, Marin Tomić, Josip Majdandžić, Vanja Grubić, Luka Major, Ivo Anić. Trener: Krešo Posedi.